Google

Arama Motoru Optimizasyonu (Seo) ve Google Optimizasyonu
Bir web sitesinin kendi sektörüyle ilgili hedef arama kelimelerinde  Arama Motorunda ilk sayfalarda  daha üst sırada  yer almasını sağlayacak web site içinde yapılan iyileştirmeler ve web site dışı yapılan geliştirme  çalışmaları zinciridir.

Arama Motoru Optimizasyonu (Seo) süreci uygulanarak bir  kurum web sitesi aracılığı ile ürün ve hizmetlerini  kullanması gereken potansiyel müşteriye rahatlıkla ulaşır.

Yapılan araştırmalar internet kullanıcılarının Google ve diğer arama motorlarında arama yaparken en fazla 1. sayfada ilk birkaç sırada çıkan sonuçlara baktığını,en fazla baksa baksa ilk iki sayfa bilemediniz ilk üç sayfada çıkmakta olan arama sonuçlarına baktığını göstermektedir.

Google Arama Motoru için Google Optimizasyon süreci uygulanır ve Google Optimizasyonu yapılırken kullanılan arama motoru teknikleri diğer major arama motorları için uygulanan Seo-Optimizasyon tekniklerinden epeyce farklılık göstermektedir.

Google arama motoru için yapılan Arama Motoru Optimizasyonu’nda Domain ismi,Domain yaşı,web sitesinin kurulma tarihi,web site kodları,web site içerik düzenlemesi,web sitesine verilen linklerin özelliği,web sitesinden dışarı verilen linklerin özelliği,web site içi bağlantılar,site trafiği,sitede ziyaretçilerin kalma süresi vb daha bir çok etkenler önemlidir. Google PR değeri illaki bir sitenin hedef arama kelimelerinde daha üst sırada çıkmasını garanti etmez,Google PR değeri; Google arama Motoru’nun bir web sitesinin sıralanmasında kullandığı ölçütlerden sadece biridir. Kaliteli orijinal içerik ve ziyaretçilerin ilgisini çekecek bir site olması da oldukça önemlidir.